×
A honlap erotikus tartalommal bír.<br/>Megtekintését kizárólag 18 éven felüliek számára ajánljuk!

Ön elmúlt 18?

Igen Nem

Téli olimpia: Liu Shaolin Sándorék újra a jégen – a szerdai program2023.02.09. ● Saját

A keddi szünnap után szerdán újra jégre lépnek rövid pályás gyorskorcsolyázóink a pekingi téli olimpián: a férfiakra az 1500 méteres táv vár (ennek a döntője is szerdán lesz), női versenyzőink az 1000 méteres selejtezőben érdekeltek. A rajthelyre szerdán legkorábban szólítandó magyar olimpikon a hódeszkás Kozuback Kamilla lesz, utána az alpesi síző Tóth Zita következik – utóbbi számában, a női műlesiklásban is érmet osztanak. Összesen hat aranyérem talál gazdára az előttünk álló versenynapon, és megkezdődik a férfiak jégkorongtornája is. Íme, a program és a hazai tévéközvetítések listája!

 

XXIV. TÉLI OLIMPIA, PEKING

A MAGYAR VERSENYZŐK SZERDAI PROGRAMJA

ALPESI SÍ
Női műlesiklás
 (40. Tóth Zita)
3.15:
 1. futam
6.45: 2. futam, DÖNTŐ

HÓDESZKA
Női félcső
 (19. Kozuback Kamilla)
2.30: 
selejtező

RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA
Férfi 1500 m 
(Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Krueger John-Henry)
12.00:
 negyeddöntő, elődöntő, DÖNTŐ
Női 1000 m (Jászapáti Petra, Kónya Zsófia)
12.44: 
selejtező

TV-MŰSOR
M4 SPORT
  3.15: alpesi sí, nők, műlesiklás, 1. futam
  4.00: síakrobatika, férfiak, big air, döntő
  5.15: hódeszka, nők, krossz, selejtező
  6.40: alpesi sí, nők, műlesiklás, 2. futam
  8.35: hódeszka, nők, krossz, döntő
  9.15: északi összetett, férfiak, síugrás, normál sánc
10.15: jégkorong, férfiak, Orosz csapat–Svájc
12.00: rövid pályás gyorskorcsolya (férfiak, 1500 m, nők, 1000 m, selejtező, női váltó, döntő), északi összetett, férfiak, 10 km
14.35: szánkó, páros
15.15: jégkorong, férfiak, Csehország–Dánia
EUROSPORT1
  3.15: 
alpesi sí, nők, műlesiklás, 1. futam
  6.45: alpesi sí, nők, műlesiklás
  9.55: jégkorong, férfiak, csoportmérkőzés
11.55: északi összetett, férfiak, 10 km
12.50: olimpiai közvetítés
14.40: jégkorong, férfiak, csoportmérkőzés
EUROSPORT2
  2.30: hódeszka, nők, félcső, selejtező
  4.00: síakrobatika, férfiak, big air, döntő
  5.20: síakrobatika, férfiak, félcső, selejtező
  7.30: hódeszka, krossz, nők, döntő
13.20: szánkó, páros, 1. futam
14.35: szánkó, páros, 2. futam
15.30: curling, férfiak

A TELJES SZERDAI PROGRAM

ALPESI SÍ
Női műlesiklás
3.15:
 1. futam (Tóth Zita)
6.45: 2. futam, DÖNTŐ

CURLING
Férfiak, csoportkör, 1. forduló
13.05: 
Dánia–Kanada, Egyesült Államok–Orosz csapat, Norvégia–Svájc, Kína–Svédország

HÓDESZKA
Női félcső
2.30: 
selejtező (Kozuback Kamilla)
Női krossz
4.00: 
rangsoroló
7.30: nyolcaddöntő, negyeddöntő, elődöntő, DÖNTŐ
Férfiak, félcső
5.30:
 selejtező

ÉSZAKI ÖSSZETETT
  9.00: síugrás, normál sánc
12.00: sífutás, 10 km

JÉGKORONG
Férfiak, csoportkör, B-csoport, 1. forduló
9.40: 
Orosz csapat–Svájc
14.10: Csehország–Dánia

RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA
Férfi 1500 m
12.00:
 negyeddöntő, elődöntő, DÖNTŐ (Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Krueger John-Henry)
Női 1000 m
12.44: 
selejtező (Jászapáti Petra, Kónya Zsófia)
Női váltó
13.45: 
elődöntő

SÍAKROBATIKA
Férfiak, ugrás (big air)
4.00:
 DÖNTŐ

SZÁNKÓ
Férfi páros
13.20:
 1. és 2. futam, DÖNTŐ

 

A NAP ARANYÉRMESEI

ALPESI SÍ
Női műlesiklás
 – aranyérmes: Petra Vlhová (Szlovákia)

HÓDESZKA
Női krossz – aranyérmesLindsey Jacobellis (Egyesült Államok)

ÉSZAKI ÖSSZETETT
Normál sánc;
 10 km – aranyérmes:

RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA
Férfiak, 1500 m
 – aranyérmes:

SÍAKROBATIKA
Férfiak, ugrás
 – aranyérmes: Birk Ruud (Norvégia)

SZÁNKÓ
Férfi páros
 – aranyérmes:

FEBRUÁR 9., SZERDA (6 ARANY) – PROGRAM IDŐRENDBEN
2.30–4.10 Hódeszka női félcső selejtező Kozuback Kamilla
3.15–4.50 Alpesi sí női műlesiklás 1. futam Tóth Zita
4.00–5.05 Síakrobatika férfi ugrás DÖNTŐ  
4.00–5.25 Hódeszka női krossz rangsoroló  
5.30–7.10 Hódeszka férfi félcső selejtező  
6.45–8.29 Alpesi sí női műlesiklás 2. futam, DÖNTŐ Tóth Zita ?
7.30–8.55 Hódeszka női krossz nyolcaddöntő, negyeddöntő, elődöntő, DÖNTŐ  
9.00–9.51 Északi összetett Normál sánc/10 km síugrás  
9.40 Jégkorong férfiak Csoportkör, Orosz csapat–Svájc  
12.00–12.35 Északi összetett Normál sánc/10 km sífutás, DÖNTŐ  
12.00–14.28 Rövid pályás gyorskorcsolya férfi 1500 m negyeddöntő, elődöntő, DÖNTŐ Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Krueger John-Henry
12.44–13.16 Rövid pályás gyorskorcsolya női 1000 m selejtező Jászapáti Petra, Kónya Zsófia
13.05 Curling férfiak Csoportkör, 1. forduló  
13.20–15.14 Szánkó páros 1. és 2. futam, DÖNTŐ  
13.45–13.59 Rövid pályás gyorskorcsolya női váltó elődöntő  
14.10 Jégkorong férfiak Csoportkör, Csehország–Dánia  

 

forrás: Nso