A honlap erotikus tartalommal bír.<br/>Megtekintését kizárólag 18 éven felüliek számára ajánljuk!

Ön elmúlt 18?

Igen Nem

Negyedszer is világbajnokok a norvég női kézilabdázók2022.12.21. ● Saját

A norvég kézilabdázó lányok negyedszer lettek világbajnokok. Az Európa-bajnokok a vasárnapi (2021.12.19.) döntőben meglepően egyértelmű 29:22-es (12:16) győzelmet arattak az olimpiai bajnok Franciaország felett.

Norvégia 1999, 2011 és 2015 után ismét bajnok lett. Dánia korábban 35:28-as győzelemmel biztosította be a bronzérmet a házigazda Spanyolország ellen. A német csapat a negyeddöntőben Spanyolországtól kapott ki.

Franciaország összeomlott a szünet után
A két legnagyobb favorit párharcában a szünetben úgy tűnt, hogy a franciák a győztesek útjára lépnek, de a norvégok rendkívül felpörögtrek a második játékrészre. Különösen a védelmük állt bástyaként, és a második félidőben mindössze hat gólt kaptak. A győztes csapat legeredményesebb játékosa Henny Reistad volt, hat góllal.