×
A honlap erotikus tartalommal bír.<br/>Megtekintését kizárólag 18 éven felüliek számára ajánljuk!

Ön elmúlt 18?

Igen Nem

Csercseszov a DAC ellen debütált a Ferencváros élén – vereséggel2023.01.19. ● Saját

Fotó: Somogyi Tibor

A Ferencváros labdarúgócsapata 2–0-ra kikapott Dunaszerdahelyen felkészülési mérkőzésen.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
DAC (Dunaszerdahely, szlovákiai)–Ferencváros 2–0 (2–0)
Dunaszerdahely, Mol Aréna, 1368 néző. V: Kiss Bálint
DAC: Veszelinov (Vantruba, a szünetben) – Brunetti (Beszkorovajnij, 83.), Veselovsky (Bögi, a szünetben), Kruzliak (Mugadbegovic, a szünetben), Ciganiks (Maly, a szünetben) – Njie (Dimun, a szünetben), Balic (Nebyla, a szünetben) – Krsztovics (Alex Pinto, 58.), Verlinden (Hahn J., a szünetben), Sharani (Moumou, a szünetben) – Andzouana (Vitális, 79.). Vezetőedző: Joao Janeiro
Ferencváros: Dibusz – Wingo, Blazic (Botka, a szünetben), Dvali, Civic (Cabraja, 83.) – Besic (Nagy Olivér, 88.), Loncar (Csontos D., 68.) – Uzuni (Marin, 56.), Mak (Gavrics, 73.), Zubkov (Szánthó, 68.) – Boli (Bassey, 58.). Vezetőedző: Sztanyiszlav Csercseszov
Gólszerző: Krsztovics (17.), Ciganiks (28.)

ÖSSZEFOGLALÓ

Az első mozdulatok sokatmondóak voltak. A Ferencváros kispadjáról először irányító Sztanyiszlav Csercseszov a kezdő sípszó után nyomban keresztet vetett, majd zsebre dugott kézzel figyelte a játékot. Fél perc elteltével Franck Boli meglódulását követően jött az első bekiabálás: „Bravó, bravó, bravó!”

Amikor nem sokkal később Myrto Uzuni szabadrúgásból, majd Eldar Civic fejesből találta el a kapufát, rezzenéstelen arccal fordult a kispad irányába, néhány néző nyomban megjegyezte, a jelek szerint Csercseszov nem jól vetette a keresztet.

Hát még, amikor a tizenhetedik percben Nikola Krsztovics Dibusz Dénes kapujába vágta a labdát, majd a félidő derekán a DAC megduplázta előnyét. A ferencvárosiak hiába birtokolták többet a labdát, gyakorlatilag minden támadásuk végén, a labdavesztést követően lekontrázták őket a dunaszerdahelyiek. A hazaiak motiváltságát jól jellemezte, hogy felkészülési mérkőzés ide vagy oda, a gólok után úgy ünnepeltek, mintha legalábbis sorsdöntő találkozón szerezték volna. Bár a stadionban ezernégyszáz drukker foglalt helyet, hogy a hangulattal még véletlenül se legyen probléma, a félidő közepétől a hangfalakból szurkolói dalok és taps zúgott. A ferencvárosiak játékába továbbra is sok hiba csúszott, sok volt a pontatlanság, a rossz indítás. Persze lehet mondani, hogy a felkészülés egyelőre nem úgy zajlik, ahogy azt az új szakmai stáb eltervezte, hogy a keretben kis túlzással több a koronavírusos futballista, mint az egészséges, hogy a spanyolországi edzőpályák helyett nem épp ideális a mínusz két fokban a Népligetben tréningezni, ám jövő csütörtökön ettől még a Puskás Akadémia otthonában tétmérkőzés vár a Fradira.

Sztanyiszlav Csercseszov a szünetben csupán egyet cserélt, a védelem tengelyébe Miha Blazic helyére Botka Endre állt be, kollégája, Joao Janeiro ellenben „sort cserélt”, mindössze hárman maradtak a pályán az első félidei csapatból. A hazaiaknál két magyar, Kalmár Zsolt és Szendrei Ákos sérülése miatt nem állt a szakmai stáb rendelkezésére, a második félidőre beállt ellenben Hahn János, aki kapufával riogatta a ferencvárosiakat.

Az 57. percben a magyar bajnoknál Franck Boli helyére érkezett aztán az új igazolás, Fortune Bassey.

A nigériai csatár gyorsan – húsz másodperc alatt – bebizonyította, alighanem jó vétel volt, nyomban ziccerbe került, jó mozgásával pedig többször is zavart okozott a hazai védelemben. Egyértelmű volt, hogy már most játékra alkalmas állapotban van, nem lesz szüksége külön edzésmunkára, Csercseszov akár már a Puskás Akadémia ellen bevetheti. Amolyan csodafegyver is lehet a tavasszal, erőtől duzzadó, átlagon felüli gyorsaságú futballista. A Ferencváros tehát vereséget szenvedett, ám Fortune Bassey bemutatkozása legalább üde színfoltja volt a szerdai összecsapásnak. 2–0